DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
İsveç’ten bomba yorum: ‘Endişe verici’

İsveç’ten bomba yorum: ‘Endişe verici’

Amerika’da yapılan başkanlık seçimlerinin ardından Donald Trump ülkenin yeni başkanı oldu. Bu duruma İsveç Başbakanı Stefan Löfven’den bomba yorum geldi.\r\n\r\n

Amerika’da yapılan başkanlık seçimlerinin ardından Donald Trump ülkenin yeni başkanı oldu. Bu duruma İsveç Başbakanı  Stefan Löfven’den bomba yorum geldi.Amerika genelinde yapılan seçimlerde tam 277 delegeye ulaşan Cumhuriyetçi Parti başkanı Donald Trump yeni başkan seçildi. Tüm dünya basınında geniş yer seçim sonuçları ile ilgili İsveç’ten bomba yorum geldi. İsveç Başbakanı Stefan Löfven, Donald Trump’un başkan seçilmesinin ardından yaptığı açıklama ile gündeme oturdu.

İsveç Başkanı Stefan Löfven: ‘Seçim sonuçları tedirgin etti’

stefan-lofyenABD’nin yeni başkanın seçilmesinin sonrasında konuşan Başbakan Stefan Löfven, “Seçim sonuçları sıradan insanlarda endişe yarattığı gibi piyasaları da tedirgin etti” şeklinde açıklamalarda bulundu. Başbakan Stefan Löfven dikkat çeken açıklamalarına “Bir çok nedenden dolayı Hillary Clinton’ın kazanmasını tercih ederdim. Ancak şurası da bir gerçek ki, seçimi kimin kazandığına bakmazsızın İsveç, ABD ile iyi ilişkiler sürdürmek için çabalarına devam edecektir” şeklindeki sözleri ile devam etti.Stefan Löfven, seçimlerin öncesinde ülkedeki ciddi anlamda kirlenen politik ortama dikkat çekti. Ve  “Bütün siyasi liderler bunun yayılmaması için büyük sorumluluk taşıyor. Nefrete dayalı böylesi siyasi ortamdan kimse kazançlı çıkmaz. Her zaman yaptığımız gibi seçim kazanan birini kutlarız” dedi. Başbakan Stefan Löfyen’in yanı sıra Dışişleri Bakanı Margot Wallström de açıklamada bulundu. Dışişleri Bakanı Margot Wallström yaptığı açıklamada ise bu durumu diğer AB dışişleri bakanları ile biraraya gelerek değerlendireceklerini ifade etti.