DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Toyota’ya ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi

Toyota’ya ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi

Toyota, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından, geçtiğimiz yıl yapmış olduğu 1 milyar 184 milyon dolarlık ihracatıyla ödüle layık görüldü.

Türkiye İhracatçılar Meclisi, Toyota’yı 2015 yılında yaptığı 1 milyar 184 milyon dolarlık ihracat nedeniyle ödüle layık gördü.odul-toyotaTürkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen 2015 yılı İhracat Şampiyonları Ödül Töreni’nde Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 61 bin ihracatçı firma arasında 8’inci sırada yer alarak ödülün sahibi oldu. 2015 yılında 1 milyar 184 milyon USD değerinde ihracat yapan Toyoto, bir önceki yıla göre listedeki yerini korudu.

Toyota’ya ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Hiroshi Kato, Türkiye genelinde en fazla ihracat yapan ilk 10 firmadan biri olarak ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alırken, “Üretim merkezi olarak gerek bölgeye, gerekse ülkemize sağladığımız ihracat payında ilk 10 firma içinde yer almaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu yılın sonunda Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye üretim bantlarından inecek üçüncü modelimiz olan C-HR gelecek dönemde ihracat rakamlarımızı daha yukarıya taşırken, Türkiye’nin gurur kaynağı olacaktır. Tüm enerjimizle çalışarak, mücadelemizi sürdüreceğiz, Sakarya’ya ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.erdogan-toyota