DOLAR 28.9922 0.00%
EURO 31.2255 0.00%
ALTIN 1866.6203 0.00%
BIST 100 %
BITCOIN 43873.8407 -1.13%
Yolcular mağdur! 989 uçak seferi iptal edildi.

Yolcular mağdur! 989 uçak seferi iptal edildi.

Türk Hava Yolları’nda 989 uçak seferi iptal edildi. Kar yağışı nedeni ile biletleri iptal edilen çok sayıda vatandaş mağdur oldu. Cuma günü etrafı saran bembeyaz kar uçakları olumsuz etkiledi.  Hava koşulları nedeni ile Atatürk Havalimanı’nda uçaklar gecikmeli olarak kalktı. Bunun yanı sıra uçaklar iniş esnasında görüş mesafesinin düşmesi yüzünden sıkıntı yaşıyor. Uçakların bu sıkıntıdan dolayı bazı zamanlar

Türk Hava Yolları’nda 989 uçak seferi iptal edildi. Kar yağışı nedeni ile biletleri iptal edilen çok sayıda vatandaş mağdur oldu.

Cuma günü etrafı saran bembeyaz kar uçakları olumsuz etkiledi.  Hava koşulları nedeni ile Atatürk Havalimanı’nda uçaklar gecikmeli olarak kalktı. Bunun yanı sıra uçaklar iniş esnasında görüş mesafesinin düşmesi yüzünden sıkıntı yaşıyor. Uçakların bu sıkıntıdan dolayı bazı zamanlar başka meydana yönlendirildikleri belirtildi.Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) yetkilileri Atatürk Havalimanı’nda pistlerin kar ile dolduğunu ve tipi nedeni ile inişlerde çok sıkıntı yaşadıklarını söylediler. “Yetkililer glikoz ve alkol karışımı sıvı ile buzlanmayı önlemek amacıyla uçakların kalkıştan önce yıkandığını (D-icing) daha sonra da uçuşlarına izin verildiğini belirterek, inişlerde pistteki mesafenin yoğun tipi nedeniyle limitlerin altına indiği için yakın meydanlara yönlendirme yapıldığını” ifade ettiler.989 uçak seferi iptal edildi!Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşavirliği, Cuma gününden bu yana iptal edilen sefer sayısını 989 olarak açıkladı. Biletleri iptal edilen 15 bin yolcu ise bölge bulunan otellere yerleştirildi. Ve havalimanlarında 40 bin yolcuya kumanya verildi.

İstanbul’u esir alan kar Gurbetçileri isyan ettirdi

Yılbaşı tatilini yakın akrabalarının yanında geçirmek için Türkiye’ye gelen gurbetçiler soğuk hava koşulları nedeni ile İstanbul’da esir kaldı.Çok sayıda gurbetçi yılbaşı tatilinin ardından evlerine dönmek istedi. Fakat son iki üç gündür İstanbul’da yaşanan soğuk hava koşulları nedeni ile uçak seferleri iptal edildi. Almanya’ya dönüş yapamayanlar İstanbul’da esir kaldı. Yoğun kar yağışı nedeni ile iptal olan uçak biletlerini değiştirmek için THY bilet satış ofislerine koştular. THY bilet satışları önünde upuzun kuyruklar ulaştı.Biletleri iptal olan Gurbetçiler isyanda!Mağdur olan yolculardan Hanife Azman Trabzon’dan geldiğini ve Almanya’ya gidecek olan uçağının iptal olduğunu söyledi. Ve “Uçağımız dün Trabzon’dan geldi. İnişte herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Oradan uçuş olabiliyorsa neden buradan yurt dışına uçuş yok anlamıyorum. 15.30’da yapılacak olan seferimizin iptal olduğunu öğrendik. Yarın çocuğumun okulu ve eşimin işi var. Mutlaka bir çare bulmalıyız” dedi.İstanbul’daki kar yağışı vatandaşları olumsuz etkilediİptal olan uçak biletlerini değiştirmek için bilet satış kuyruğuna giren Regaip Bay ise 4 saattir beklediğini belirtirken, “Uçabileceğimizi zannetmiyorum çünkü tabelalarda hep iptal yazıyor. Ben Almanya’da yaşıyorum. Çalıştığım firmayı arayıp bugün gelemeyeceğimi söyleyeceğim ve burada bekleyeceğim”dedi. Yolculardan Sebahattin Yıldırım ise, “Dün 12.40’da uçağımız vardı ama kaçırdık. İnternete baktığımızda bir şey göremedik ve havalimanına geldik. Burada seferlerin iptal olduğunu gördük. Biletimizi yenilemek için saatlerce kuyrukta bekliyoruz. Gitmemiz de çok zor” şeklinde konuştu.