DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
14 Ağustos reyting sonuçları

14 Ağustos reyting sonuçları

Merakla beklenen 14 Ağustos reyting sonuçları açıklandı. 14 Ağustos pazar günü hangi dizi birinci oldu? 14 Ağustos haber reytingleri, 14 Ağustos Pazar 2016 reytingleri.

Merakla beklenen 14 Ağustos reyting sonuçları açıklandı.Seviyor Sevmiyor, Hayatımın Aşkı gibi iddialı dizilerim yayınlandığı günde hangi program birinci oldu?

TOTAL sıralaması reyting sonuçları;

Çoğu dizi sezon arasında olduğu için yeni bölümleriyle önümüzdeki ay yayın hayatlarına devam edecekler. Dün akşam ATV’de yayınlanan Seviyor Sevmiyor dizisi TOTAL’de 3,57 reyting, 12,88 share alarak birinci oldu. İkinci sırada ise Murat Akkoyunlu, Ceyda Ateş, Melih Selçuk, Aylin Aslım gibi ünlü isimlerin yer aldığı film Adana İşi oldu. Adana İşi 2,56 reyting, 10,02 share aldı. Kanal D’nin yeni dizisi Hayatımın Aşkı ise 2,28 reyting, 8,08 share alarak altıncı sırada yer aldı.

AB sıralaması reyting sonuçları;

AB sıralamasında da sonuçlar değişmedi İlk sıraya TOTAL’de birinci olan Seviyor Sevmiyor dizisi yerleşirken İkinci sırada Adana İşi filmi yer aldı. Günün iddialı dizilerinden olan Hayatımın Aşkı ise dördüncü sırada yer aldı.total reyting sonuclari ab reyting sonuclariReyting nedir? Nasıl ölçülür?Öncelikle Reyting nedir sorusunu cevaplandırmadan önce kelime anlamını öğrenelim. Reyting günümüzde, izleniş durumu, izlenme, değerlendirme ve izlenme payı anlamına gelmektedir.Reyting sonuçlarını incelerken bilmeniz gereken bazı terimler ve anlamları;Share; İzlenme payıReach; Değişken izleyici sayısıA.T.S; Ortalama izlenme oranıReyting nasıl ölçülür?Türkiye’de ilk reyting ölçümü 1989 yılında AGB Nielsen tarafından ölçülmeye başlamıştır. Günümüzde reyting TNS tarafından ölçülüyor. Reyting ölçümü ‘peoplemeter’ adı verilen cihazla yapılır. ‘Peoplemeter’ günümüzde sadece 2200 ailenin evinde bulunmaktadır.  ‘Peoplemeter’ cihazının bağlandığı evler kimseyle paylaşılmaz. Yani evinizde ‘Peoplemeter’ bulunmuyorsa izlediğiniz kanala reyting verme gibi bir ihtimaliniz bulunmamaktadır. Bu nedenden dolayı 70 milyondan fazla kişini yaşadığı ülkede reyting sonuçlarının 2200 aile tarafından belirlenmesi bir çok tartışmaya da yol açtı.Reytingin yanında bilmenizde fayda olan bazı terimler ve anlamları.Share: Bir kanalın izlenme payı demektir.Reach: Bir tv kanalını değişik izleyen kişiler anlamına gelmektedir.A.T.S: Ortalama izlenme oranı demektir.Reyting oranları nasıl belirlenir?Reyting oranları belirlenirken 4 ayrı grup ölçümlenir. Bu gruplar  A/B, C1, C2 ve D/E‘dir. Bu grupların ölçümlerinin oluşturulma aşamasında ilk olarak belirlenen ailede en yetkili kişinin eğitim durumu ve mesleği baz alınmaktadır.Sıralama A/B, C1, C2 ve D/E izleyici kitlesi olarak başlar. Sıralama ilerledikçe ölçümleme yapılan ailelerin eğitim seviyeleri ve meslekleri diğer sıralamara göre düşmektedir. Yani en değerli kitle A/B’dir