DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Hollanda ve Almanya’dan seyahat uyarısı

Hollanda ve Almanya’dan seyahat uyarısı

Türkiye ve Hollanda krizinin sonrasında gerilen ipler Türkiye’ye yönelik seyahat uyarılarının yenilenmesine sebeb oldu. İşte Hollanda ve Almanya’dan seyahat uyarısı… Almanya ve Hollanda ilk olarak Türk bakanların 16 Nisan öncesi yapmak istedikleri organizasyonları iptal etti. Sonrasında ise büyüyen kriz ile Türkiye’ye yönelik olan seyahat uyarılarını yenilediler. Pazar gecesi Hollanda Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama yapıldı. Türkiye’ye gidecek olan

Türkiye ve Hollanda krizinin sonrasında gerilen ipler Türkiye’ye yönelik seyahat uyarılarının yenilenmesine sebeb oldu. İşte Hollanda ve Almanya’dan seyahat uyarısı…

Almanya ve Hollanda ilk olarak Türk bakanların 16 Nisan öncesi yapmak istedikleri organizasyonları iptal etti. Sonrasında ise büyüyen kriz ile Türkiye’ye yönelik olan seyahat uyarılarını yenilediler. Pazar gecesi Hollanda Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama yapıldı. Türkiye’ye gidecek olan vatandaşlarını iki ülke arasında gerilim olduğuna dikkat çekilen uyarıda, “Dikkatli olun ve büyük kalabalıklardan uzak durun” denildi.

Hollanda ve Almanya’dan seyahat uyarısı

Hollanda’dan sonra Almanya’dan da uyarı geldi. Alman Dışişleri Bakanlığı’ndan konu ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada Türkiye’ye seyahat edecek vatandaşların 16 Nisan tarihinin öncesinde gerilim yükselmesi ve protestolarla karşılaşmayı beklemeleri gerektiğinin vurgusunu yaptı.

Hollanda ve Almanya'dan seyahat uyarısı

Bakanlık, “Dolayısıyla Türkiye’ye gidecek kişilerin siyasi mitinglerden ve büyük kalabalıklardan uzak durmaları tavsiye edilir” denildi. Almanya dışişleri bakanlığı, geçen yıl gerçekleşen darbe girişiminin ardından Türkiye’de artan güvenlik riskleri dolayısıyla da uyarılarda bulunmuştu. Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı 2016 yılında 25.4 milyona düşerek son dokuz yılın en düşük seviyesine geriledi.