DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Madonna’ya ‘terörist’ soruşturması

Madonna’ya ‘terörist’ soruşturması

Dünyaca ünlü şarkıcı Madonna, Donald Trump’ı hedef alan sözleri için ‘terörist’ ilan edildi. Hakkında soruşturma açılan şarkıcı büyük şokta..Amerika Birleşik Devletleri başkanlığına yeni seçilen Donald Trump’a bir çok vatandaş tarafından tepki gördü. Ülkenin bazı bölgelerinde protestolar düzenlendi. Washington’da yapılan Kadınlar Yürüyüşü’ne katılan dünyaca ünlü şarkıcı Madonna’nın ”Beyaz Saray’ı havaya uçurmayı düşündüm” sözleri başına iş açtı. Sanatçı Trump’ı

Dünyaca ünlü şarkıcı Madonna, Donald Trump’ı hedef alan sözleri için ‘terörist’ ilan edildi. Hakkında soruşturma açılan şarkıcı büyük şokta..Amerika Birleşik Devletleri başkanlığına yeni seçilen Donald Trump’a bir çok vatandaş tarafından tepki gördü. Ülkenin bazı bölgelerinde protestolar düzenlendi. Washington’da yapılan Kadınlar Yürüyüşü’ne katılan dünyaca ünlü şarkıcı Madonna’nın ”Beyaz Saray’ı havaya uçurmayı düşündüm” sözleri başına iş açtı. Sanatçı Trump’ı destekleyenler tarafından resmen ‘terörist’ ilan edildi. İşte Madonna’nın o konuşmasının devamı…“Sinirliyim. Evet, Beyaz Saray’ı havaya uçurmayı düşündüm. Ancak bunun hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini biliyorum. Umutsuzluğa kapılmamalıyız. Şair W.H. Auden İkinci Dünya Savaşı’ndan hemen önce, ‘Ya birbirimizi seveceğiz ya da öleceğiz’ demişti. Ben sevmeyi seçiyorum. Siz de benimlemisiniz?”

Madonna’dan ilk açıklama geldi

Ünlü sanatçıya bu sözlerinden ötürü soruşturma açılacağı fakat dava açılıp açılmayacağına başsavcılığın karar vereceğini açıklandı. Bu söylentilerin ardından Madonna twitter üzerinden Donald Trump’a değin Gizli Servis’e küfür etti. Çok geçmeden bu paylaşımı sildi. Ortaya çıkan bu olayların sonrasında ise “Ben şiddet yanlısı bir insan değilim. Benim için insanların konuşmamın içindeki bir cümleyi acımasızca kullanmak yerine, söylediklerimin hepsini anlamaları önemlidir. Konuşmama ‘aşkın devrimini yapmak istiyorum’ cümlesiyle başladım. Başta kadınları olmak üzere herkesi cesaretlendirmeyi istedim.Umutsuzluğa düşmek yerine, birlik olursak olumlu değişiklikler yaratabileceğimizi söyledim. Daha sonra olaylara sevgiyle bakmak ya da nefretle bakmak hakkında konuştum. Bunlar benim hissettiklerimdi. Fakat tabiki şiddetin asla bir çözüm olmadığını biliyorum ve sevgi bizim bir değişiklik yaratmak için tek şansımızdır.” dedi.