DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Meksika’da otobüs faciası: 10 ölü

Meksika’da otobüs faciası: 10 ölü

Meksika’da meydana gelen feci kazada yolcu otobüsü ile gaz tankeri birbirine girdi. Kazada 10 kişi hayatını kaybederken, 17 kişi de yaralandı.\r\n\r\n

Meksika’da meydana gelen feci kazada yolcu otobüsü ile gaz tankeri birbirine girdi. Kazada 10 kişi hayatını kaybederken, 17 kişi de yaralandı.Meksika’nın Nayarit’in de gaz tankeri ile yolcu otobüsü feci şekilde çarpıştı. Nayarit’i Eyalet İtfaiye sözcüsü Javier Banuelos korkunç kaza ile ilgili açıklama yaptı. Javier Banuelos, yaptığı açıklamada 10 kişinin hayatını kaybettiği ve 17 kişinin yaralandığını belirtti.

Meksika’da 10 kişi hayatını kaybetti

Nayarit eyaletinin Compostela ile Chapalilla kasabaları arasında bulunan otoban çarpışma sonucu kan gölüne döndü. Kazada 17 kişinin yaralandığını açıklayan Eyalet İtfaiye sözcüsü Javier Banuelos, çarpışmanın sonrasında gaz tankerinin patlamaması için önlemlerin alındığını ifade etti.meksika-kazaGeçtiğimiz günlerde ise Meksika’da bir dev tanker alev alev yanmıştı. İşte o haberimiz…

Dev tanker alev alev yandı

 Meksika Körfezi alev alan dev tanker ile karanlığa gömüldü. Çıkan yangına hemen müdahale edildi. Mürettebat ekibi ise son anda kurtarıldı.Meksika Körfezi’den gelen patlama sesi yürekleri ağza getirdi. Veracruz limanı yakınlarında bir tanker patlamanın ardından alev alev yanmaya başladı. Tankerdeki alevlerin hızla büyümesinin sebebi ise içinde bulunan 168 bin varil petrol olarak gösterildi.

Dev tanker de bulunan 31 gemici son anda kurtarıldı

dev-tankerAlev alev yanan tankerde bulunan 31 gemici son anda burunları bile kanamadan kurtarıldı. Olay ile ilgili Tvm’nin yer verdiği haberde, “Meksika devlet şirketi Remeks’e ait 168 bin varil petrol taşıyan El Burgos isimli tankerde henüz bilinmeyen bir nedenle meydana gelen patlamanın ardından yangın çıktı.” ifadeleri yer alıyordu.Liman yönetimi, tankerde dizel yakıt ve benzin olduğunu açıkladı. Kısa süre içerisinde tankeri saran alevler 200 metreyi buldu.Meksika Köfrezi’ni karanlığa gömen yangının hemen sonrasında olay yerine yangın söndürme ekipleri sevk edildi. Yangın bölgesine gelen ekipler yangını söndürmek için ummalı bir çalışma başlattı. Tankerde görev alan 31 mürettebat ekibi yangından yara almadan kurtarıldı.Meksika’nın Nayarit’in de gaz tankeri ile yolcu otobüsü feci şekilde çarpıştı. Nayarit’i Eyalet İtfaiye sözcüsü Javier Banuelos korkunç kaza ile ilgili açıklama yaptı. Javier Banuelos, yaptığı açıklamada 10 kişinin hayatını kaybettiği ve 17 kişinin yaralandığını belirtti.