DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Kapıkule’den nasıl hızlı geçilir?

Kapıkule’den nasıl hızlı geçilir?

Ramazan Bayramı’nın ardından son alınan verilere göre 37 bin kişi Türkiye’ye girdi. 37 bin kişi uzun zamandan bu yana görülen en yüksek rakam..

Ramazan Bayramı’nın ardından son alınan verilere göre 37 bin kişi Türkiye’ye girdi. 37 bin kişi uzun zamandan bu yana görülen en yüksek rakam..kapikule-den-nasil-hizli-gecilirTürkiye’ye giriş yapan 37 bin kişinin giriş süresi tam tamına 1 saat 20 dakika olarak hesaplandı. Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın bu sürenin daha da indirilebileceğini açıkladı. ‘Ön beyan’ sistemiyle Türkiye’ye giriş sürelerinin 1 saatin altına düşebileceğini açıkladı.Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın 37 bin kişinin bu zamana kadar en yüksek rakamlar olduğunu belirtti.  Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın, “Aldığımız tedbirler sayesinde çok şükür sahamızda önemli bir sorun yaşanmadı. Emniyet ve gümrük personelimiz fedakarca çalışarak seri bir şeklide işlemler yaptı. Ben hepsine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘Ön beyan’ sistemini kullananların sayısı yüzde 10 civarında

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın bayram ve yaz tatilleri boyunca yurt dışına çıkanları ‘ön beyan’ kullanmaları için uyardı. ‘Ön beyan’ sistemiyle daha hızlı geçiş yapabileceklerini açıklayan Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın, “Gurbetçilerin toplu geliş ve bayram tatili birleşince rekor kaçınılmaz oldu. Ben özellikle gurbetçilerimizden ön beyan sistemini kullanmalarını istiyorum. Eğer sistemin kullanımı artarsa çok daha büyük rekorlar kırılabilir. Sistemi kullanan kişi sayısı yüzde 10 civarında” dedi.

Sınır kapılarından ön beyanlı giriş yapmak için ne yapmalıyız?

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün özel taşıt kullananların daha hızlı geçiş yapmasını sağlayacak ‘ön beyan’ uygulamasını başlattı. ‘Ön beyan’ uygulamasını yapmak için https://uygulama.gtb.gov.tr/tasit1onbeyan adresinden kayıt yapılacak. Kayıt işlemlerinin ardından  sınır kapılarında pasaport, ruhsat ve sigorta poliçesi belgelerindeki bilgiler yalnızca karşılaştırılarak giriş-çıkış işlemleri sadece 10-15 saniye sürecek.